2 TYS. OSÓB CHCIAŁOBY WYNAJĄĆ MIESZKANIE OD FUNDUSZU MIESZKAŃ NA WYNAJEM

2 TYS. OSÓB CHCIAŁOBY WYNAJĄĆ MIESZKANIE OD FUNDUSZU MIESZKAŃ NA WYNAJEM


08.02.2016

2 TYS. OSÓB CHCIAŁOBY WYNAJĄĆ MIESZKANIE OD FUNDUSZU MIESZKAŃ NA WYNAJEM

Źródło: Rzeczpospolita

Dotąd ok. 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem – poinformował prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński.

Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali.

– Od samego początku Funduszu Mieszkań na Wynajem cieszy się dużą popularnością. Od początku naszej działalności ok. 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w Funduszu – powiedział prezes BGK Nieruchomości.

Wskazywał, że wśród wynajmujących znajdują się zarówno rodziny z dziećmi, single oraz seniorzy. Podał, że pierwsze aplikacje o mieszkania na wynajem zostały złożone 7 stycznia 2015 r., a pierwsza osoba wprowadziła się 13 marca 2015 r.

FMnW ma do końca 2020 roku dostarczyć na rynek mieszkaniowy ok. 20 tysięcy mieszkań na wynajem. Proponowane mieszkania są wykończone w dobrym standardzie, z wyposażoną łazienką i kuchnią, a w przypadku lokali w Piasecznie także w pełni umeblowane. Czynsz jest uzależniony od wielkości mieszkania, lokalizacji, oraz ceny za jaką Fundusz Mieszkań na Wynajem nabył nieruchomość. W ramach współpracy oferowane jest również całodobowe wsparcie najemcy przez Centrum Obsługi Klienta i zarządcę budynku.

Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) jest pionierską inicjatywą Banku Gospodarstwa Krajowego, którego misją jest wspieranie inicjatyw pobudzających rozwój społeczno-gospodarczy – powiedział Słowiński. Jak dodał Fundusz Mieszkań na Wynajem jest funduszem inwestycyjnym i działa w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych i zaakceptowaną przez inwestora strategię.