FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM INWESTUJE WE WROCŁAWIU. CZY NAJEM SKUSI POLAKÓW?

FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM INWESTUJE WE WROCŁAWIU. CZY NAJEM SKUSI POLAKÓW?


27.01.2016

FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM INWESTUJE WE WROCŁAWIU. CZY NAJEM SKUSI POLAKÓW?

Źródło: www.rynekpierwotny.pl

Wrocław będzie kolejnym miastem, gdzie Fundusz Mieszkań na Wynajem zaoferuje nowe, w pełni umeblowane i wyposażone lokale do wynajęcia. Z oferty będą mogły skorzystać zarówno osoby poszukujące mieszkania, jaki i przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe, nieuciążliwe firmy. Czy dla Polaków najem to dobry sposób na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych?

Inwestycja we Wrocławiu mieści się przy ul. Dąbrowskiego 40, a budowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Budynek, w którym powstanie ponad sto mieszkań, jest położony w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, uczelni wyższych, galerii handlowych, dworca PKP i PKS. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie udostępniony najemcom w pierwszym kwartale 2017 roku.

Wysokie standardy i system zachęt

Jako pierwszy w Polsce instytucjonalny Fundusz Mieszkań na Wynajem postawiliśmy wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość i standard mieszkań, jaki chcemy oferować naszym najemcom. Nasza inwestycja we Wrocławiu jest tego kolejnym przykładem – zapewnia Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Budynek we Wrocławiu będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych oraz podziemną halę garażową. Mieszkania będą wyposażone w komórki lokatorskie, a na ostatnim piętrze przewidziano antresole. Fundusz będzie miał również propozycje dla firm: przedsiębiorcy będą mogli wynająć lokale usługowe lub mieszkania: dla pracowników albo w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Poziom czynszu najmu mieszkań oferowanych przez FMnW odpowiada stawkom rynkowym, ale najemcy mogą liczyć na dodatkowe korzyści, które wynikają z najmu instytucjonalnego: gwarancję stałej ceny przez cały okres umowy, niższą stawkę czynszu przy dłuższym czasie najmu, wsparcie i pomoc zarządcy budynku w sytuacjach awaryjnych. Lokale, które trafiają do oferty funduszu są gotowe do zamieszkania, mają umeblowane oraz wyposażone kuchnie i łazienki oraz wysoki standard wykończenia.

Jak oferta Funduszu wpłynie na rynek najmu?

Zdaniem Michała Niewińskiego, eksperta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, jest to uzależnione od warunków, na jakich w przyszłości będą wynajmowane mieszkania tego typu.