FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM ZAWITAŁ WRESZCIE DO KRAKOWA

FUNDUSZ MIESZKAŃ NA WYNAJEM ZAWITAŁ WRESZCIE DO KRAKOWA


24.09.2015

Źródło: Dziennik Polski

Po pierwszych inwestycjach Banku Gospodarstwa Krajowego w mieszkania na wynajem w Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, nadeszła kolej na Kraków. Prowadzony przez BGK Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił pięciopiętrowy budynek przy ul. Polonijnej w Krakowie-Prokocimiu. Do wynajęcia będzie 45 mieszkań jedno-i dwupokojowych o powierzchni od 27 do 46 metrów kwadratowych.

I dla studentów, i dla rodzin z dziećmi – Spodziewamy się dużego zainteresowania tymi lokalami – nie kryje Justyna Kwiek, dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej Funduszu Mieszkań na Wynajem. I bardzo zachwala lokalizację zakupionego budynku – blisko do przystanków komunikacji miejskiej, w pobliżu szkoły i przedszkola, centrum handlowe i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Takie atrybuty mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Polonijnej sprawiają, że oferta ich najmu może być szczególnie atrakcyjna dla młodych, aktywnych osób, studentów oraz rodzin z dziećmi – twierdzi dyrektor Kwiek.

Przy ul. Polonijnej będzie 45 mieszkań do wynajęcia

Ale o tym, czy rzeczywiście znajdą się chętni na wynajęcie mieszkań przy ul. Polonijnej, zdecyduje cena. Na razie nie ma jeszcze oferty w Krakowie, ale np. w Piasecznie czynsz za 50-metrowe mieszkanie to ok. 1,3 tys. zł. Można się spodziewać, że dwupokojowe mieszkanie w Krakowie nie powinno być droższe.

Zdecyduje kolejność zgłoszeń – Pierwsi najemcy będą mogli wynająć mieszkania w budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie już w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapewnia Justyna Kwiek.

O tym, kto zostanie najemcą, zdecyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego trzeba na bieżąco śledzić stronę www.jakusiebie.pl, bo tam pojawią się oferty, jak tylko mieszkania gotowe będą do zasiedlenia. I za pośrednictwem tej strony trzeba dokonać rezerwacji. Każdy lokal będzie opisany osobno i dla każdego oddzielnie zostanie ustalony miesięczny czynsz. Wolno będzie zgłosić się tylko na jedno mieszkanie.

Trudno dziś ocenić, czy zgłoszeń będzie dużo więcej niż mieszkań. Najem lokali sfinansowanych przez BGK w Poznaniu rozpoczął się w marcu, w Piasecznie w lipcu i nadal są tam jeszcze wolne mieszkania.

– Oczywiście te najbardziej atrakcyjne, zwłaszcza najmniejsze, rozeszły się szybko, ale każda osoba, która jest, dalej w kolejce do mieszkania, które zostanie wynajęte pierwszej osobie, otrzyma informację 0            możliwości skorzystania z innej, wolnej oferty – mówi dyrektor Kwiek.

O możliwość wynajęcia mieszkania przy ul. Polonijnej można też pytać, dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta pod numer: 801 800 388 lub 22 46884 60.

5 miliardów złotych na 20 tysięcy mieszkań

Fundusz Mieszkań na Wynajem to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku nieruchomości. Państwo za pośrednictwem BGK kupuje mieszkania (najczęściej całe budynki) w największych miastach 1   oferuje je do wynajęcia po cenach o ok. 20 proc. niższych niż stawki wolnorynkowe.

Na ten cel do roku 2017 zostanie wydane 5 mld zł, co powinno się przełożyć na udostępnienie ok. 20 tys. mieszkań pod wynajem. Na razie zakupiono w ten sposób tylko 425 mieszkań.