Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje w Gdańsku

Budynek liczący 134 mieszkania, zlokalizowany w Gdańsku Wrzeszczu – to kolejna, po Poznaniu, inwestycja realizowana w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Nowa inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem zlokalizowana w Gdańsku, przy ulicy Kilińskiego 1, stanowi II etap projektu obejmującego zespół mieszkalno-usługowy „Browar Gdański”. Na jego terenie znajdują się budynki po nieczynnym browarze, z których część wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. Nieruchomość, będąca obecnie w trakcie budowy, swoją architekturą będzie nawiązywała do zabytkowego otoczenia. Zakończenie prac budowlanych i wykończeniowych zaplanowane jest na koniec 2015 roku, a udostępnienie mieszkań najemcom w pierwszym kwartale 2016 roku.
W budynku znajdą się 134 mieszkania, w tym: 16 jednopokojowych, 70 dwupokojowych, 34 trzypokojowe i 14 czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 96 metrów kwadratowych. Wszystkie będą wykończone pod klucz, z kuchniami i łazienkami wyposażonymi w meble oraz sprzęt AGD. Zainteresowani będą mieli także możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej.
W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się stacja PKP Wrzeszcz. Położenie to zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą Trójmiasta oraz stanowi ważny węzeł komunikacyjny, w obrębie którego zlokalizowane są liczne miejsca pracy, placówki zdrowia, punkty handlowo–usługowe czy rozrywkowe. W okolicy Browaru Gdańskiego powstaje także centrum handlowe, którego otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2016 roku.
Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz Mieszkań na Wynajem wystarczy przejść pomyślnie procedurę weryfikacji finansowej i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń.