O nas

O nas


Pierwszy instytucjonalny Fundusz Mieszkań na Wynajem to komercyjna inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie na rynku oferty atrakcyjnych jakościowo mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Działalność Funduszu wspiera mobilność zawodową Polaków i stanowi realną alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Wynajmując mieszkanie od podmiotu instytucjonalnego, jakim jest Fundusz, najemca zyskuje pewność stabilności i przewidywalności decyzji właściciela mieszkania. Fundusz Mieszkań na Wynajem tworzy nowe standardy na rynku najmu i popularyzuje najem mieszkań realizowany przez instytucjonalnych wynajmujących.

Oferta Funduszu jest kierowana również do firm szukających mieszkań dla swoich pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Na chwilę obecną oferta Funduszu obejmuje ponad 1700 mieszkań w ramach 15 inwestycji zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Fundusz Mieszkań na Wynajem działa na zasadach komercyjnych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. Portfelem aktywów Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN utworzonego w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. zarządza BGK Nieruchomości S.A.