Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Pierwsi najemcy podpisali umowy najmu w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem

Pierwsi najemcy podpisali umowy najmu mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Klucze do mieszkań w budynku przy ulicy Saperskiej w Poznaniu zostaną im przekazane w najbliższych dniach.

Z 49 mieszkań do wynajęcia w pierwszej klatce schodowej budynku wynajętych jest już 6 mieszkań, a kolejnych 26 jest zarezerwowanych. Osoby posiadające rezerwacje przeszły już pozytywnie weryfikację pod kątem możliwości regulowania czynszu i po obejrzeniu mieszkania, będą mogły podpisać umowę.

Od początku marca osoby zainteresowane najmem mają możliwość obejrzenia wykończonych i wyposażonych zgodnie z ofertą mieszkań. Mamy już pierwszych najemców, a podpisania kolejnych umów najmu spodziewamy się w najbliższych dniach. – mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Najemcą może zostać każdy, kto zgłosi chęć najmu mieszkania za pośrednictwem strony internetowej www.jakusiebie.pl lub dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta Funduszu Mieszkań na Wynajem i przejdzie procedurę weryfikacji finansowej. Zgłoszenia rozpatrywane są zgodnie z kolejnością.
Zgodnie z zapowiedzią, Fundusz Mieszkań na Wynajem niebawem zaprezentuje ofertę kolejnych mieszkań do wynajęcia. Będzie to 75 mieszkań z drugiej klatki schodowej w budynku przy ul. Saperskiej w Poznaniu. Wszystkie będą wykończone pod klucz, z wyposażonymi kuchniami i łazienkami.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym projektem Banku Gospodarstwa Krajowego. To nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem oraz poprawienie mobilności Polaków. Inicjatywa realizowana jest całkowicie na zasadach rynkowych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki: BGK Nieruchomości oraz TFI BGK w celu realizacji zamierzeń tego projektu.