Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Pierwszy rok działalności Funduszu Mieszkań na Wynajem

Mija rok od przedstawienia pierwszej oferty w Poznaniu przez Fundusz Mieszkań na Wynajem. Kolejne udostępnione budynki w Piasecznie, Gdańsku oraz zapowiedzi inwestycji w Katowicach, Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie uzupełniły ofertę Funduszu o mieszkania na wynajem w największych aglomeracjach.
Fundusz planuje zamknąć 2015 rok liczbą 2400 mieszkań, z czego 380 zostało już oddanych do wynajmu, kolejne 1071 jest już zakontraktowanych, a 949 jest w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej. Ponad połowa z tych mieszkań zostanie oddana do wynajmu do końca 2017 roku.
W 2015 roku udostępniono najemcom 380 lokali o zróżnicowanym metrażu i wysokim standardzie wykończenia, na nowych osiedlach, dobrze skomunikowanych z centrami miast. W tym są 124 mieszkania w Poznaniu (przy ulicy Saperskiej), 122 w Piasecznie (ul. Generała Grochowskiego) oraz 134 mieszkania w Gdańsku (ul. Kilińskiego).
Dodatkowo Fundusz Mieszkań na Wynajem zapowiedział 45 mieszkań znajdujących się w Krakowie (przy ulicy Polonijnej), 146 mieszkań w Katowicach (przy ulicy Generała Pułaskiego), ponad 100 mieszkań we Wrocławiu przy ulicy Dąbrowskiego, oraz 229 mieszkań w Warszawie (ul. Przy Agorze).
Inwestycja w Krakowie ma być gotowa do oddania w pierwszym kwartale 2016 roku, inwestycja we Wrocławiu oraz w Warszawie rok później – w pierwszym kwartale 2017 roku. Natomiast mieszkania w Katowicach będą gotowe dla najemców niedługo później – w II kwartale 2017 roku.
Nie jest to jednak koniec planów Funduszu, który od początku istnienia zakładał inwestycje w największych polskich aglomeracjach. W tej chwili zakontraktowane są już inwestycje na warszawskim Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Południe oraz kolejne w Poznaniu, Krakowie i Katowicach.