Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Relacja z konferencji prasowej w Browarze Gdańskim

  • DSC01556
  • DSC01544

21 października 2015 r. spółka BGK Nieruchomości podczas konferencji prasowej zaprezentowała mieszkania znajdujące się w nowej inwestycji przy ul. Kilińskiego w Gdańsku. Budynek zakupiony w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem stanowi II etap projektu obejmującego zespół mieszkalno-usługowy Browar Gdański. Na jego terenie znajdują się budynki po nieczynnym browarze, z których część wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. Nieruchomość swoją architekturą nawiązuje do zabytkowego otoczenia.

W spotkaniu udział wzięli członkowie zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego oraz przedstawiciele władz: Paweł Orłowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Piotr Grzelak – Wiceprezydent Gdańska oraz Marcin Skwierawski – Wiceprezydent Sopotu. Spotkanie poprowadził Ryszard Słowiński – Prezes Zarządu BGK Nieruchomości. Założenia, cel i plany Funduszu Mieszkań na Wynajem na najbliższe lata przybliżył zebranym dziennikarzom Radosław Stępień – Wiceprezes BGK.

Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z wyjątkową lokalizacją inwestycji i unikatowym na skalę ogólnopolską charakterem osiedla łączącego historię i tradycję z nowoczesną architekturą. Podczas konferencji była możliwość obejrzenia przykładowych mieszkań, sprawdzenia standardu ich wykończenia oraz zainspirowania się przykładową aranżacją ich wnętrza.

Prowadzący spotkanie Prezes Ryszard Słowiński przedstawił dziennikarzom wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Klientów Funduszu, oraz profil najemcy w dotychczasowych inwestycjach Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Pierwsze 69 lokali znajdujących się w nowej inwestycji w Gdańsku zostało udostępnionych najemcom 22 października, pozostałe zostaną przedstawione Klientom do końca listopada br.