Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Ruszył projekt Funduszu Mieszkań na Wynajem

7 stycznia br. wystartował komercyjny projekt Banku Gospodarstwa Krajowego – Fundusz Mieszkań na Wynajem. Inicjatywa BGK to nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem oraz poprawienie mobilności Polaków.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to propozycja dla osób, których zdolność kredytowa nie pozwala na zakup mieszkania, lub które nie chcą podejmować tak długoletniego zobowiązania związanego ze spłatą kredytu. Oferta funduszu będzie również alternatywą dla osób, które wynajmowały do tej pory mieszkanie, ale nie były zadowolone z warunków umowy, gdyż nie gwarantowały im poczucia bezpieczeństwa. To także rozwiązanie dla osób, które przeprowadzają się do innego miasta z powodów zawodowych i szukają na określony czas mieszkania oraz dla studentów.
Projekt Mieszkań na Wynajem oparty jest na warunkach komercyjnych, ceny wynajmu mieszkań będą jednak atrakcyjne w odniesieniu do cen rynkowych. Podpisując umowę w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem każdy najemca dostaje pakiet korzyści dodatkowych wynikających m.in. z meldunku. Mieszkania oferowane przez Fundusz muszą spełniać szereg kryteriów zapewniających komfort wynajmującemu, m.in. muszą znajdować się w atrakcyjnych lokalizacjach, z dogodnym dojazdem do centrum miasta, w nowym budownictwie, z rozbudowaną infrastrukturą i bliskością terenów zielonych.
Internetowy system informacji dla najemców ruszył 7 stycznia 2015 r. na stronie www.jakusiebie.pl. Można tam znaleźć warunki najmu oraz szczegółową ofertę, w tym ceny poszczególnych lokali. Mają być one gotowe do końca marca i wówczas będzie można umówić się za pomocą formularza na obejrzenie mieszkania.