Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Katowice kolejną inwestycją Funduszu Mieszkań na Wynajem

Budynek ze 146 lokalami mieszkalnymi przy ulicy Gen. Pułaskiego w Katowicach trafił do portfolio Funduszu Mieszkań na Wynajem. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na II kwartał 2017.

Kolejną po Poznaniu, Piasecznie, Gdańsku i Krakowie inwestycją BGK Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, jest zakup budynku ze 146 lokalami mieszkalnymi przy ulicy Gen. Pułaskiego w Katowicach. Znajdą się w nim mieszkania o metrażach od 33m² do 85 m². Budynek znajduje się blisko ścisłego centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych oraz akwenów wodnych (Park Trzech Stawów). W pobliżu inwestycji znajduje się rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa. Wszystkie mieszkania będą posiadać balkony lub tarasy. Dla osób zainteresowanych najmem przewidziano możliwość wynajęcia miejsc garażowych i parkingowych oraz komórek lokatorskich.

Katowice to niezwykle szybko rozwijające się pod względem gospodarczym i kulturalnym miasto. Zainicjowane i zrealizowane tam w ostatnich latach inwestycje sprawiają, że Katowice to trafiona lokalizacja dla młodych i dynamicznych osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie chcemy kierować ofertę najmu naszych mieszkań – mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości.

Budynek znajdujący się obecnie w budowie, będzie posiadał 9 kondygnacji nadziemnych i 1 kondygnację podziemną – garażową. Na parterze budynku zaprojektowano lokale o przeznaczeniu usługowym. Wszystkie mieszkania zostaną przygotowane w standardzie „pod klucz” – będą kompletnie wykończone i gotowe do wprowadzenia się. Podobnie jak w innych miastach z oferty w Katowicach będą mogły skorzystać firmy szukające mieszkań dla swoich pracowników.