Aktualności

Najnowsze informacje na temat Funduszu Mieszkań na Wynajem

Kraków – czwarta lokalizacja Funduszu Mieszkań na Wynajem

Po pierwszych inwestycjach w Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, nadeszła kolej na kolejną aglomerację. Już pod koniec I kwartału 2016 r. pierwsi najemcy będą mogli wynająć mieszkania w budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Funduszu Mieszkań na Wynajem, w ciągu najbliższych 2 lat w ofercie funduszu pojawią się mieszkania na wynajem w największych polskich aglomeracjach. Po Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, kolejną inwestycją w ramach Funduszu jest zakup pięciopiętrowego budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie. Budynek jest obecnie w budowie. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na I kwartał 2016 roku. W nieruchomości znajdzie się 45 mieszkań (jedno i dwupokojowych) o powierzchni od 27m² do 46m².

„Duże zainteresowanie dotychczasową ofertą Funduszu potwierdza zasadność standardów, którymi kierujemy się przy wyborze konkretnej inwestycji. Dla naszych najemców szczególne znaczenie ma wysoki standard wykończenia mieszkań, dogodna lokalizacja budynku, możliwość zameldowania w wynajmowanym lokalu oraz atrakcyjna cena i poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje podpisanie umowy najmu z partnerem instytucjonalnym” – mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Takie standardy spełnia położona w dzielnicy Krakowa – Bieżanów – Prokocim inwestycja przy ulicy Polonijnej. Dogodna lokalizacja i bliskość przystanków komunikacji publicznej, to nie jedyne zalety tego miejsca. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się tereny zielone: Park A. i E. Jerzmanowskich, obiekty handlowo-usługowe, centrum handlowe oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowane są przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Atrybuty mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Polonijnej sprawiają, że oferta ich najmu może być szczególnie atrakcyjna dla młodych, aktywnych osób, studentów oraz rodzin z dziećmi. Przewidywany termin udostępnienia mieszkań najemcom to koniec I kwartału 2016.